previous arrow
next arrow
Slider

Jesteś tutaj:

Dla rodziców

Dnia 20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger – pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.
To, co wyróżnia infolinię na tle podobnych form pomocy, to przede wszystkim jej dostępność 7 dni w tygodniu (telefon czynny w godzinach 15.00 18.00, czat w godzinach 18.00 21.00) oraz możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości (Snapchat i Messenger).

Komunikat dla Rodziców dotyczący cyklicznych spotkań nauczycieli z rodzicami

Informuję, że zaplanowane w Organizacji roku szkolnego 2020/2021 spotkania, odbywające się w pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 16.00 – 17.00, odbywać się będą w formie konsultacji zdalnych, tzn. przy użyciu aplikacji GSuite lub w formie konsultacji telefonicznych. Sposób konsultacji z wykorzystaniem narzędzi do kontaktu zdalnego został uzgodniony przez wychowawców na pierwszych zebraniach z rodzicami. W przypadku konsultacji telefonicznych, Rodzic może dzwonić pod numer telefonu 24 253 36 37, 24 254 23 97. Dla Rodzica, który nie będzie miał możliwości kontaktu telefonicznego z nauczycielem w poniedziałek w wyznaczonych godzinach, będzie ustalony odrębny termin i godzina konsultacji telefonicznej ze strony szkoły.

Agnieszka Wajgner-Matusiak

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram
Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie