previous arrow
next arrow
Slider

Jesteś tutaj:

Aktualności

Więcej o Sukcesy sportowe

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły została Wicemistrzem Powiatu Kutnowskiego w Piłce Ręcznej. Skład Staszica: Kinga Garstka IEp, Małgorzata Jabłońska IDg, Kinga Koszańska IID, Paulina Krawczyk IEp, Sara Kubiak IID, Dominika Lis IEg, Julia Matusiak IEg, Paulina Oleczek IIIE, Natalia Pietrzak IIE, Aleksandra Żurawik IIE, Iga Sztęborowska IIE, Sara Szymańska IIIA, Oliwia Woźniak IEp, Julia Kaczmarek ID; nauczyciel Mariusz Łubiński. Męska drużyna piłkarzy ręcznych ze Staszica po raz kolejny ze złotem. Chłopcy zdobyli tytuł Mistrzów Powiatu. Skład drużyny : Czarnecki Bartosz IVe, Dałek Mateusz IIIi/2, Gajewicz Jakub IVe, Grabarczyk Oskar Ii/g, Grontkowski Kacper IIIi/1, Koper Jakub Ii/g, Krzesicki Kacper IIAD, Lewandowski Mikołaj IIIi/2, Majda Maksymilian IIAD, Nowicki Kacper IIIe, Popławski Michał IVi, Sampolski Bartosz Ii/g, Stolarczyk Hubert Ii/g, Wójcik Emil Im/s/g, Nowicki Kacper IVe; nauczyciel Mariola Stasiak.

Więcej o KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ ,,DLA NIEPODLEGŁEJ”

W dniu 6 listopada br., w ramach obchodów Święta Niepodległości, w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”. Uroczystość została objęta Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego.
W konkursie wzięło udział 25 uczestników z następujących szkół podstawowych: 1) Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, 2) Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, 3) Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, 4) Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie, 5) Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie, 6) Szkoły Podstawowej Nr 9 im.Władysława Jagiełły w Kutnie, 7) Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych, 8) Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach. Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII szkół podstawowych. Artystyczne interpretacje utworów patriotycznych oceniało jury
w składzie: przewodnicząca – Agnieszka Jóźwiak, wicedyrektor ZS Nr 1 w Kutnie oraz nauczyciele języka polskiego ZS Nr 1 w Kutnie: Anna Chmielecka, Anna Kozień, Katarzyna Śnieg, Agata Sikorska oraz Anna Urbańska. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców: a) klasy IV-VI szkół podstawowych: I miejsce – Elżbieta Ciska, SP Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie, II miejsce –Barbara Pawlik, SP Nr 9 im.Władysława Jagiełły w Kutnie, III miejsce (ex aequo)- Natalia Ratajczyk, SP im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Szewcach Nadolnych oraz Nikola Stępska SP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie; b) klasy VII-VIII szkół podstawowych : I miejsce – Aleksander Klembalski, SP Nr 9 im.Władysława Jagiełły w Kutnie, II miejsce –Jakub Krajewski, SP Nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego
w Kutnie, III miejsce – Kinga Rosik, SP Nr 5 im. H. Sienkiewicza w Kutnie, Nagrody główne ufundowane przez Stowarzyszenie Edukacyjno- Sportowe STASZIC- KUTNO wręczyli: p.o. Dyrektora Szkoły- pani Agnieszka Wajgner- Matusiak oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu – pani Iwona Kaca Dziękujemy nauczycielom języka polskiego za przygotowanie uczniów, zaś wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej o Happy Halloween

W ostatni czwartek października obchodziliśmy w naszej szkole święto Halloween. Z tej okazji nasza szkoła nabrała nieco mrocznego klimatu. Mrożące krew w żyłach dekoracje i przebrania uczniów przyprawiały o gęsią skórkę. 👻🎃 Na korytarzach spotkać można było przechadzające się duchy, wiedźmy, czarownice, zombie i inne przerażające postaci. 👹💀 Nie obyło się też bez atrakcji. Wszyscy mogli spróbować piekielnie pysznych słodkości, a także wziąć udział w upiornym konkursie na najlepszą charakteryzację.
Najlepsze charakteryzacje w tym roku miały:
👻 Julia Dźwinacka z klasy 3E
👻 Maja Sobiecka z klasy 1Ag
👻 Małgorzata Jabłońska z klasy 1Dg
Zwyciężczynie otrzymały strasznie fajne nagrody od Samorządu Uczniowskiego. 🎁🤡
Bardzo dziękujemy klasom 1Ag oraz 1Dg za pomoc i zaangażowanie w organizacji tegorocznego Halloween! ❤ Mamy nadzieję, że bawiliście się przerażająco wspaniale!

Więcej o NIEZWYKŁA LEKCJA GEOGRAFII W STASZICU

Jak spełniać swoje marzenia o dalekich podróżach i poznawać świat? Jak zorganizować tanim kosztem wyprawę dookoła świata? Na te i inne pytania odpowiedział nam dzisiaj podczas spotkania absolwent prawa, podróżnik i fotograf – Pan Hubert Budkowski. Prelegent zabrał nas w niezwykłą podróż dookoła świata m.in. Peru, Boliwii, Australii, Nowej Zelandii, Chin i Japonii, państw południowo – wschodniej Azji, a następnie wysp Pacyfiku. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia codziennego ludzi regionów
o egzotycznych zwyczajach, odmiennych wierzeniach, upodobaniach kulinarnych, faunie i florze. Podróżnik opowiadał też o wielu przygodach, których doświadczył podczas licznych wojaży, o Drodze Śmierci w Boliwii, o plemionach w Oceanii, gdzie spotkał tubylców, którym niedawno zakazano ludożerstwa. Podróżnik w prelekcji wykorzystał mnóstwo ciekawych zdjęć i filmików oraz przywiezionych pamiątek: kapeluszy, zabawek, najdroższą kawę świata, widokówki, banknoty, różne maski, ozdoby, korale i bilety. Uczniowie chętnie oglądali te przedmioty, ubierali się w niektóre stroje i robili sobie zdjęcia. Spotkanie zostanie na długo w nasze pamięci.

Więcej o Niezwykła lekcja historii w „Staszicu” z udziałem prawnuczki Marii Konopnickiej

W dniu 28 października uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Kutnie spotkali się z ludźmi, którzy zaprezentowali obraz Powstania Warszawskiego i jego tragicznego zakończenia w Pruszkowie, w obozie przejściowym „Duląg 121”, ukazując historię czterech osób: Marii Kwaśniewskiej – mistrzyni olimpiady z Berlina (1936), która w 1939 roku wraca bronić Warszawy, a potem uczestniczy w ruchu oporu; Joanny Modrzejewskiej – prawnuczki Marii Konopnickiej, wówczas ośmioletniej dziewczynki, która w obozie (Duląg 121) walczy, by nie rozdzielano jej z matką; Andrzeja Ziemowita Zimowskiego – prozaika i dziennikarza , wówczas dwunastoletniego chłopca próbującego pomagać powstańcom, osadzonego z rodziną w Dulągu 121, a potem wykorzystanego do niewolniczej pracy
w gospodarstwie rolnym; Stanisława Średzińskiego – młodego akowca, który studiując tajnie medycynę i pracując w Kolumnie Sanitarnej Generalnej Guberni, wspomaga partyzantów i organizuje w swoim domu tajny punkt sanitarny dla przyszłego powstania. Po jego upadku wraz z rodziną znajduje się w obozie w Pruszkowie, a dalej trafia do Mauthausen. Joanna Modrzejewska oraz Andrzej Z. Zimowski z ogromnym wzruszeniem wspominali ów tragiczny czas. Historię rodziny Średzińskich oraz Marii Kwaśniewskiej opowiedział Stanisław Średziński ( syn Stanisława Średzińskiego) – reżyser filmowy, zaprezentował również wyreżyserowany przez siebie film „BOHATEROWIE TAMTYCH DNI. DROGA PRZEZ PRUSZKÓW”. Film ma ogromny walor nie tylko dokumentalny, ale przede wszystkim etyczny i przez to ponadczasowy. Organizatorem spotkania był Pan Maciej Pawłowski, nauczyciel historii.

Więcej o Warsztaty poświęcone prawom zwierząt

W dniu 25.10.2019r. uczniowie klasy 1Eg uczestniczyli w warsztatach poświęconych prawom zwierząt oraz diecie roślinnej
w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach autorskiego projektu “EKO SZKOŁA – EKO STASZIC”, który rozpoczął się w tym roku. Na zaproszenie dr Katarzyny Fronczak naszą szkołę zechciała odwiedzić dr n. med. Maria Koziarkiewicz, która nie tylko jest lekarzem, ale także aktywnie działa w łódzkim oddziale Vivy oraz Anonymous for the Voiceless. Warsztaty obejmowały projekcję filmu edukacyjnego, prezentację oraz dyskusję. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć na szereg pytań, m.in. “Czy możemy żyć w sposób przyjazny dla zwierząt i środowiska naturalnego? Co czują zwierzęta? Czy chcielibyśmy, aby inni myśleli o nas tak, jak my myślimy o zwierzętach?” Niebawem poinformujemy Was o kolejnych działaniach podjętych w ramach tego projektu.

Więcej o Tradycja różana w Kutnie

W ramach projektu „Kochasz róże…., kochaj Kutno!” (18 października 2O19 r.) uczniowie klas: I Ep, I Eg i II E uczestniczyli w prelekcji przybliżającej tradycje różane w Kutnie. Młodzież dowiedziała się też wielu ciekawych rzeczy na temat hodowli róż. Pozyskana wiedza jest tym cenniejsza, że za kilka dni odbierzemy darmowe sadzonki krzewów i będziemy mogli profesjonalnie przeprowadzić nasadzenia, a potem pielęgnować róże i cieszyć się ich pięknem.

Więcej o Turniej LAN w Counter-Strike: Global Offensive

W dniu 19.10.2019 odbył się w naszej szkole turniej LAN w Counter-Strike: Global Offensive. Do zawodów zgłosiło się 16 drużyn będących reprezentacjami swoich klas. Tak duża ilość drużyn zmusiła organizatorów do uruchomienia drugiej sali do rozgrywek a także zastosowania zasady przegrany odpada. Całe zawody rozegrane zostały na nowym szkolnym sprzęcie. Mecze z Sali 30 transmitowane były na żywo na kanale www.twitch.tv/zs1kutno. Po rozegraniu szesnastu meczy bezkonkurencyjną okazała się klasa IV I wygrywając wszystkie swoje spotkania. Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – IV I w składzie: Dłużniewski Wojtek, Kucharek Jan, Operacz Bartosz, Górski Adrian, Gralak Marcin

II miejsce – II I 2 w składzie: Sienkiewicz Miłosz, Korzuchowski Kacper, Kacprzak Eryk, Żak Adam, Skalski Miłosz

III miejsce – I I g w składzie: Koper Jakub, Stolarczyk Hubert, Sampolski Bartosz, Grabarczyk Oskar, Nowakowski Marek

IV miejsce – III I 2 w składzie: Wasielewski Mateusz, Jujka Krystian, Kurzyński Mikołaj, Kaźmierczak Piotr, Bielecki Mateusz

O to, aby najlepsi nie wyszli z pustymi rękoma zadbała firma MPC z Kutna. Dlatego chcielibyśmy bardzo podziękować firmie MPC za wsparcie naszej inicjatywy. Za obsługę techniczną całych zawodów dziękujemy także Mateuszowi Zielonce, Hubertowi Łebkowskiemu i Kacprowi Jankowskiemu.

Więcej o ŚWIĘTO RÓŻOWEJ WSTĄŻKI

18 października 2019r. odbyła się akcja propagowania profilaktyki nowotworowej organizowana przez Kutnowski Klub Amazonek. Patronat nad akcją przejął Prezydent Miasta Kutno. W marszu brały udział kutnowskie Amazonki, młodzież z kutnowskich szkół (oczywiście nie zabrakło przedstawicieli STASZICA) oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy naszego miasta.
Pamiętaj!!! Zdrowie jest najważniejsze 😍

 

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram