previous arrow
next arrow
Slider

Jesteś tutaj:

Aktualności

Więcej o ,,Szkoła do hymnu”

„ Szkoła do hymnu ” 2021
Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele
Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem
Niepodległości o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewali

„Mazurka Dąbrowskiego” .

W ten sposób społeczność szkolna włączyła się do corocznej
akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”,
która ma na celu uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania

przez Polskę niepodległości.

(więcej…)
8 listopada 2021 roku, w ramach obchodów Święta Niepodległości, w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odbyła się IV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”. W konkursie wzięło udział 20 uczestników z następujących szkół podstawowych:
(więcej…)

W dniu 8 listopada uczniowie klas 1i/2 oraz 3ig (klasy uczące się w zawodzie technik informatyk) wzięli udział w warsztatach z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms EV3. Były to pierwsze zajęcia z całego cyklu poświęcone tematyce robotów i programowania. Połączenie klocków Lego (głównie z serii Lego Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną pozwalają na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie. Uczestnicy mają możliwość budowania, programowania i testowania rozwiązań opartych na robotyce.

(więcej…)

W dniu 9 listopada 2021 uczennice z klasy 2E, Paulina Graczyk oraz Maria Kozłowska,  wzięły udział w ogólnopolskiej konferencji „Młodzi o klimacie 2021”, która odbyła się w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. W trosce o bezpieczeństwo w czasie pandemii, uczennice połączyły się zdalnie z pozostałymi uczestnikami konferencji.

(więcej…)

                                                                                       Integracyjne wyjście na kręgle

W dniu 3.11.2021 klasa 1i2 wybrała się w ramach integracji klasowej do pobliskiej kręgielni. Uczniom towarzyszyli wychowawca oraz opiekun – pani Małgorzata Walerczak. Poza grą w kręgle uczniowie mieli możliwość skorzystania ze stołu bilardowego. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Pobyt w kręgielni dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Nie było niezdrowej rywalizacji, a jedynie świetna zabawa. 

(więcej…)

                                                                                                                Zgrana klasa IAD ?


Dnia 29 października 2021r. uczniowie klasy IAD uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, które przeprowadzili pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kutnie.  

(więcej…)

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram