previous arrow
next arrow
Slider

Jesteś tutaj:

Aktualności

Więcej o Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Za nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Pani wicedyrektor Agnieszka Jóźwiak powitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie głos zabrał Wicestarosta Kutnowski – p. Marek Jędrzejczak, który podziękował p. Andrzejowi Pudłowskiemu za pełnienie funkcji dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie. Wręczył także akt powierzenia obowiązków dyrektora szkoły p. wicedyrektor Agnieszce Wajgner -Matusiak. Również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności staszicowskiej podziękowali p. Andrzejowi Pudłowskiemu za wsparcie, pomoc i możliwość rozwoju.

Z rozpoczęciem roku szkolnego zbiegła się 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji p. Paweł Babecki przypomniał tragiczne wydarzenia, które stały się udziałem Polaków żyjących w latach 1939-45, zaznaczył także, iż wszyscy powinniśmy doceniać czas pokoju.

W murach STASZICA od września będzie kształcił się podwójny rocznik pierwszoklasistów, których przedstawiciele złożyli uroczyste ślubowanie. Pani wicedyrektor A. Wajgner – Matusiak przedstawiła nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej placówce oraz życzyła im sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Na zakończenie oficjalnej uroczystości odczytano życzenia Starosty Kutnowskiego.

Po południu odbyło się spotkanie dyrekcji z rodzicami uczniów klas pierwszych.
Pani wicedyrektor A. Jóźwiak powitała tłumnie zgromadzonych rodziców, zaprezentowała historię i strukturę szkoły. Zwróciła uwagę na osiągnięcia uczniów, przedstawiła także wychowawców klas pierwszych oraz psychologa i pedagoga szkolnego. Po oficjalnej uroczystości wychowawcy klas przeszli wraz z rodzicami do wyznaczonych sal.

Więcej o Odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

14 czerwca 2019 r. w naszej szkole z inicjatywy przedstawicieli Koła Absolwentów została odsłonięta tablica pamiątkowa, wyrażająca podziękowanie wszystkim zaangażowanym w rozwój szkoły (Gagarina= Staszica) i jej absolwentów. Przy tej okazji głos zabrał Prezes Koła Absolwentów -Piotr Wójciński. Następnie uczestnicy wraz z uczniami naszej szkoły udali się w podróż przez dziesięciolecia istnienia placówki. Zasłużonym absolwentom wręczono Srebrne Medale Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie:
p. W. Wójcińskiemu, p. D. Jankowskiemu, p. W. Gładysiakowi, p. K. Grzanowskiemu.
Pani wicedyrektor A. Wajgner -Matusiak podziękowała także wszystkim zaangażowanym w odnowienie Muzeum Szkoły. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem. Zainteresowani zwiedzali muzeum i oglądali przygotowaną wystawę.

Więcej o VII Dzień Nauki i Techniki oraz otwarcie  pracowni

10 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja pikniku naukowego, czyli  Dzień Nauki i Techniki.  W pikniku wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu.
Nasi goście mogli przeprowadzać mnóstwo ciekawych doświadczeń i eksperymentów m. in. z fizyki, chemii, biologii, geografii oraz wielu innych przedmiotów.
W czasie trwania pikniku miało miejsce otwarcie pracowni obrabiarek CNC na Warsztatach Szkolnych. W otwarciu udział wzięli zaproszeni goście: Pan wicestarosta Marek Jędrzejczak, dyrektor Wydziału Edukacji i Sporu pani Iwona Kaca, Zastępca Prezydenta Kutna pan Zbigniew Wdowiak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Stachowska oraz panie wicedyrektor ZS Nr1 w Kutnie: Agnieszka Wajgner – Matusiak oraz Agnieszka Jóźwiak. Prezentacji sali wykładowej z symulatorami oraz samych obrabiarek dokonał kierownik Warsztatów Szkolnych ZS Nr1 Pan Jerzy Szwarc. Od nowego roku szkolnego rozpoczną się tam zajęcia dla uczniów  Technikum  w zawodzie technik mechanik oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie operator obrabiarek skrawających.

Wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy.

Więcej o Wolontariusze Staszica

Słońce i niesamowity upał, a Wolontariusze Staszica dzielnie pracowali. Dziś pomagaliśmy przy organizacji II Mitingu Lekkoatletycznego dla klas I – III na stadionie MOSIR w Kutnie. Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie i poświęcenie oraz rewelacyjne podejście do dzieci. Jesteście najlepsi!!! M. Rojewska

Więcej o BISKUP ŁOWICKI ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

W dniu 29 maja 2019 r. odwiedził naszą szkołę ks. biskup Andrzej F. Dziuba w ramach wizytacji parafii św. Wawrzyńca w Kutnie.
            Wyjątkowego gościa powitała wicedyrektor szkoły Agnieszka Jóźwiak, która zaprezentowała jednocześnie rys historyczny oraz osiągnięcia naszej szkoły.
W spotkaniu z biskupem brała udział młodzież klas: I E, II D i Ii/1 wraz z nauczycielami.
Młodzież przedstawiła program przywołujący myśli Jana Pawła II na temat roli rodziny i szkoły ubogacony piosenkami o charakterze religijnym i refleksyjnym.
Samorząd Szkolny ofiarował ks. biskupowi kwiaty z racji 15-lecia Jego sakry biskupiej.
            Ks. biskup serdecznie podziękował za miłe powitanie, ciekawy program artystyczny. Nawiązując do słów wicedyr. A. Jóźwiak, która przywołała postać patrona szkoły Stanisława Staszica, powiedział: „czuję się jak u siebie, gdyż i ja kończyłem liceum im. St. Staszica”. Dodał, że to liceum w Pleszewie. Ks. biskup zwrócił uwagę na postać wielkiego uczonego a jednocześnie księdza Stanisława Staszica, w sposób szczególny na nauczanie Jana Pawła II zwłaszcza w zakresie wychowania i kształcenia, o czym papież mówił 14 czerwca 1999 r w Łowiczu.
            Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem ks. Sylwestra Łajszczaka, p. Dorotę Potakiewicz oraz p. Andrzeja Żurawicza.

Więcej o Bieg na dystansie 10 km RUN TORUŃ

W czasie kiedy większość z nas odpoczywa są wśród nas tacy, którzy odpoczywają w biegu. Składamy gratulacje Maksymilianowi Majdzie za zajęcie II miejsca w biegu na dystansie 10 km RUN TORUŃ – zwiedzaj ze zdrowiem! w kategorii 16-19 lat!

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram