previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

     Od 11 do 15 września trwa u nas seria pokazów filmów w technologii VR dla uczniów naszej szkoły oraz liceów i szkół podstawowych. Filmy obejrzy i zapozna się z technologią łącznie ponad 900 uczniów.
    Pokaz składa się z projekcji dwóch filmów historycznych: „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Istotnym elementem tego projektu jest również szkolenie dla nauczycieli w zakresie użytkowania tej nowoczesnej technologii. Sprawia ona, że widz staje się uczestnikiem wydarzeń. Dzięki technologii VR przenosi się w czasie i czuje emocje, jakie towarzyszyły powstańcom w sierpniu 1944 r. i obrońcom Warszawy z 1920 r. Poznaje te wydarzenia jednocześnie w sposób wysoce samodzielny i niesłychanie realistycznie odbiera każdy szczegół. Z nadzwyczajną skutecznością również zapamiętuje – rozumiejąc całość filmu i uczestnicząc w nim.
(Więcej...)

     08 września 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie odbyło się uroczyste otwarcie ekopracowni.
      W uroczystości udział wzięli: p. Iwona Kaca – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska, dyrekcja szkoły, uczniowie klasy IVA i IIIA o profilu matematyczno-geograficzno-językowym. Pani dyrektor Agnieszka Wajgner-Matusiak powitała zaproszonych gości, sprawująca opiekę nad pracownią  p. Małgorzata Walerczak – nauczycielka geografii – omówiła zaplanowane działania edukacyjne, podczas których zostaną wykorzystane zakupione pomoce dydaktyczne. Uroczystość uświetniła przygotowana przez uczniów prelekcja na temat: „Formy ochrony przyrody na wybranych przykładach z województwa łódzkiego”. Młodzież omówiła zastosowanie wybranych pomocy dydaktycznych.

(Więcej...)

CanSat to międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas którego młodzież  konstruuje symulatory sond kosmicznych oraz przeprowadza za ich pomocą badania naukowe. Program zaczyna się od szkolenia, więc udział w nim może wziąć każdy. Zadania w drużynach są podzielone na wiele obszarów, takich jak: konstruowanie, programowanie, raportowanie, zbieranie i analiza danych, działania promocyjne i edukacyjne. Dzięki temu każdy może znaleźć zakres prac dopasowany do swoich zainteresowań. To bardzo interdyscyplinarny i holistyczny program, świetna szansa na integrację uczniów i budowanie kompetencji XXI wieku w tym pracy zespołowej i projektowej.

Kto może wziąć udział w konkursie?

 • Zespół powinien składać się z od 4 do 6 osób w wieku 14-19 lat.
 • Członkinie/Członkowie powinni być uczennicami/uczniami Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie.
 • W zespole potrzebujemy osób wszechstronnie uzdolnionych (np. lingwisty, matematyka, fizyka, chemika, geografa, biologa czy programisty).
 • Każdy zespół musi mieć opiekunkę/na

Jak się zgłosić?

 • Przesłać swoje zgłoszenie na adres cansat@staszickutno.pl.
 • W zgłoszeniu, oprócz swoich danych osobowych, należy krótko uzasadnić swoją kandydaturę w zespole.
 • Rekrutacja rozpoczęła się 1 września 2023 i potrwa do 21 września 2023.
 • Zespół zgłasza opiekun/opiekunka wypełniając odpowiedni formularz.
 • Opiekunowie: Robert Matczak, Michał Wenerski.
 • Do konkursu zostaną zakwalifikowane zespoły, których formularz zostanie wypełniony poprawnie i w terminie.
 • W formularzu należy określić wstępny plan na misję CanSata i zainteresowania badawcze zespołu.

Zainteresowani uzyskają więcej informacji na stronie  https://esero.kopernik.org.pl/konkurs-cansat/.

     Dzień Czytania Książek obchodzimy 6 września. Chłodne początki jesieni zachęcają do leżenia godzinami pod kocem z dobrą książką i dobrą herbatą. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zachęcali do spotkania z książką poprzez prezentacje oraz wspaniałe interpretacje tekstów zabawnych i humorystycznych. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole panią  Magdalenę Krupińską-Kotulską oraz bibliotekarzy szkół powiatowych, którym pani wicestarosta uroczyście podziękowała za ich pracę, pasję i zaangażowanie.

Fotogaleria

     Za nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Aura była niezwykle sprzyjająca i cała społeczność ,,Staszica” zebrała się na dziedzińcu. Pani wicedyrektor Agnieszka Jóźwiak powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Następnie pani dyrektor Agnieszka Wajgner-Matusiak wszystkim zgromadzonym życzyła wielu sukcesów. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Przybyła na inaugurację roku szkolnego pani wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska życzyła młodzieży realizacji marzeń i satysfakcji z osiąganych celów. Pani Julia Gajewska – przedstawicielka Rady Rodziców – skierowała ciepłe słowa do uczniów i nauczycieli, życząc im owocnej współpracy. Do życzeń przyłączyła się Maria Kozłowska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. We wrześniu przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pan Maciej Pawłowski – nauczyciel historii – wygłosił krótką prelekcję na ten temat. Po oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

Fotogaleria
1 2 3 96

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram
Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie