previous arrow
next arrow
Slider

Jesteś tutaj:

Miesiąc: Grudzień 2018

Więcej o 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza

Wolontariat jest doskonałą szkołą charakteru. Wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy, ale także tego kto udziela wsparcia. Uczy życia w zespole, wśród ludzi i dla ludzi. Drodzy Wolontariusze, życzymy, by nie zabrakło Wam wytrwałości, siły i wiary w to co robicie. Mamy nadzieję, że swoją postawą będziecie zarażać innych – rodzinę, przyjaciół, znajomych, a dzięki Wam i Waszej pracy, otaczający nas świat będzie stawał się lepszy.
Życzymy Wam jak najwięcej pozytywnej energii, którą przekazujecie innym oraz satysfakcji z pracy, a także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.
5 grudnia Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował kiermasz świąteczny.Za zebrane pieniądze zakupione zostały słodycze dla dzieci w ramach akcji POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.

Więcej o Konkurs Ortograficzny “O Pióro Starosty Kutnowskiego”

W dniu 12.12.2018 r. odbyła się w naszej szkole VII edycja Konkursu Ortograficznego “O Pióro Starosty Kutnowskiego”. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka polskiego: p. Agatę Sikorską, p. Annę Urbańską, p. Annę Kozień i p. Annę Chmielecką. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Kutnowski, Pan Daniel Kowalik.
Celem konkursu jest promowanie umiejętności stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawnej pisowni oraz zachęcanie uczniów do stawania w konkursowe szranki. Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego musieli zmierzyć się z trudnym ortograficznym tekstem, ale poradzili sobie z nim doskonale.
Spośród startujących w tegorocznym konkursie najlepszymi okazali się:
– szkoły podstawowe:
I miejsce – Jan Głowienka – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kutnie (gimnazjum)
II miejsce – Aleksandra Karolewska – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Kutnie (gimnazjum)
III miejsce – Julia Nowicka – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Kutnie (gimnazjum)
– szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Zuzanna Staniszewska- II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Kutnie
II miejsce – Agata Pakulska – I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
III miejsce – Sandra Łukaszewicz– Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie.
Zwycięzcy zostali uhonorowani cennymi nagrodami rzeczowymi, które ufundowały Starostwo Powiatowe w Kutnie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Kutnie. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w ortograficznych potyczkach w formie pamiątkowych dyplomów.
Warto podkreślić, że konkurs ten jest doskonałym sposobem, by zachęcić młodzież do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu. Cieszy fakt, że uczniowie aktywnie i przede wszystkim skutecznie włączają się w działania mające na celu ochronę języka polskiego przed niekorzystnymi zjawiskami, do których należy współczesny trend lekceważenia norm poprawnościowych w zakresie pisowni.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej, VIII edycji konkursu w następnym roku, licząc na to, że w ślady kolegów pójdą następni miłośnicy języka polskiego.
Agata Sikorska

Więcej o Wiadomości z boiska siatkarskiego

Od października siatkarze ze Staszica grają w Kutnowskiej Amatorskiej Lidze Siatkowki. Rozgrywają swoje mecze w soboty i niedziele. Dziś odbyły się dwa kolejne. Zarówno w pierwszym spotkaniu z Januszami Siatkowki, jak i kolejnym, z Nekoma Kutno, tryumfowali nasi chłopcy. W tabeli drużyna Staszica zajmuje czwarte miejsce. Kolejne mecze w styczniu 2019 roku. Życzymy wielu zwycięstw i wspaniałych przeciwników. W drużynie grają: Mikołaj, Mateusz, Rysio, Kuba, Bartek, Marcel, Patryk, Damian, Bartek i Paweł.
Dzielnie wspiera chłopaków Mariola Stasiak

Więcej o Młodzi pasjonaci matematyki

W dniu 14 grudnia 2018 roku po raz czwarty na Politechnice Warszawskiej Filia w Płocku został przeprowadzony I etap Konkursu Matematycznego „CONTINUUM 2018-2019”. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział po raz drugi. W tym roku z tego zaproszenia skorzystali uczniowie: Bartłomiej Gryglak (IIIA), Mateusz Grzegorzewski (IIIA), Kamil Kaczmarek (IIIA), Mateusz Cieplak (IIIE), Mateusz Kacalak (IIIE), Dawid Krakowiak (IIIE), Daniel Wiśniewski(IIIE), Krystian Franciszkiewicz (IIe). Dziękuję za udział i zaangażowanie.
Joanna Wasilewska

Więcej o Międzyszkolny przegląd świątecznych piosenek w języku obcym

W dniu 11 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie odbyła się I edycja „Międzyszkolnego Przeglądu Świątecznych Piosenek w Języku Obcym”. Udział w niej wzięło 47 uczniów szkół podstawowych (klasy IV- VIII) oraz III klas oddziałów gimnazjalnych z powiatu kutnowskiego. Uczestnicy zaprezentowali po jednej piosence w wybranym przez siebie języku obcym. Przeważały utwory w języku angielskim, ale nie brakowało też prezentacji w języku niemieckim i hiszpańskim.
Jury w składzie Małgorzata Musiałowska, i Marta Wilk (Państwowa Szkoła Muzyczna w Kutnie), Agnieszka Wajgner-Matusiak (wicedyrektor ZS Nr 1 w Kutnie) oraz Agnieszka Bartczak-Królikowska, Elżbieta Byczkowska i Sylwia Czaplińska (nauczyciele w ZS Nr 1 w Kutnie) przyznało następujące nagrody oraz wyróżnienia:
Kategoria: klasy IV – VII
I miejsce – Maciej Domagała – SP Nr 9
II miejsce – Aleksander Klembalski – SP Nr 9
III miejsce – Julia Kuźmińska – SP Nr 9
Wyróżnienia: Maria Saftawy (SP Nr 6), Maja Syska (SP Nr 1).
Kategoria: klasy VIII i III gimnazjum
I miejsce – duet: Julia Maciejewska i Maria Wawrzyńczak (SP Nr 9)
II miejsce – Oliwia Byczkowska – SP Nr 2
III miejsce – Anna Kowalewska – SP Nr 9
Wyróżnienia: Aleksandra Kozarska (SP Nr 1), Aleksandra Suska (SP Nr 7), Martyna Popławska (Gimnazjum w Krzyżanowie), Adrian Hyzopski (SP w Łaniętach).
Wszystkim wykonawcom gratulujemy talentu, umiejętności wokalnych i językowych, które zachwyciły jury i wprowadziły w świąteczny nastrój.
Nauczycielom dziękujemy za włożony trud w przygotowanie do konkursu i opiekę.
Rodzicom gratulujemy uzdolnionych dzieci!

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu w następnym roku.

Więcej o Coś dla ciała i ducha, czyli wycieczka do Warszawy

Dnia 10.12.2018r uczniowie naszej szkoły, klasa IIE, IIIE oraz przedstawiciele klas: IE, IID, IIs uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod czujnym okiem: p. Anny Urbańskiej, p. Agaty Sikorskiej, p. Agnieszki Sztarbały oraz p. Katarzyny Fronczak.
Pierwszym punktem podróży było Muzeum Plakatu w Wilanowie, w którym mieliśmy okazję podziwiać współczesną sztukę mającą na celu zwrócenie uwagi na konsekwencje i zagrożenia związane z powszechnym korzystaniem z nowych technologii. Tematyka ta jest nam bliska, a wielu z nas na plakatach mogło odnaleźć swoją wirtualną twarz.
Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki na wystawę Body Worlds, prezentującą ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne. Wystawa szczególnie przypadła do gustu klasom biologiczno – chemicznym. Przyszli medycy mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Od tej pory ciało ludzkie nie skrywa przed nami żadnych tajemnic.
Punktem kulminacyjnym wycieczki był spektakl “Ożenek” – inscenizacja kultowej komedii Nikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Bubienia. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej znanych i lubianych aktorów: Pauliny Chruściel, Anny Dereszowskiej, Michała Żebrowskiego, Piotra Głowackiego, Cezarego Żaka, Janusza Chabiora, Cezarego Pazury. Emocje kipiące ze sceny nie pozwalały oderwać wzroku od sztuki. Humorystyczne dialogi w połączeniu z ekspresją aktorów niejednokrotnie doprowadzały widownię do wybuchów śmiechu. Po zakończonym spektaklu owacjom nie było końca.

Angelika Kruszyniak, Anna Kieszkowska, Karolina Bednarek (kl. IIIE)

Więcej o Półfinał wojewódzki w piłce ręcznej

W poniedziałek, 26 listopada 2018r. w Łowiczu odbył się Półfinał Wojewódzki w Piłce Ręcznej. Chłopcy ze “Staszica” rozegrali bardzo dobre zawody. W pierwszym meczu, po zaciętej walce, ulegli wprawdzie, drużynie gospodarzy, ale w kolejnym meczu pewnie pokonali zespół z Rawy Mazowieckiej. Chłopcom trudno grało się w łowickiej hali, gdzie zewsząd słychać było doping dla gospodarzy. Walczyli bardzo dzielnie. Ostatecznie zajęli III miejsce. Skład naszej drużyny: Wiktor Kopczyński IVs, Mateusz Sobczyk IVs, Mateusz Godycki-Ćwirko IVe, Łukasz Gralak IIIs, Bartosz Czarnecki IIIe, Kacper Nowicki IIIe, Marcel Krzesicki IID, Mateusz Kowalski IIID, Mikołaj Lewandowski IIi/2, Mateusz Dałek IIi/2, Filip Kubiak IIi/2, Patryk Cieślak Ie, Kacper Grontkowski IIi/1. Trener Mariola Stasiak.

Więcej o “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Akcja POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ zakończona. Czas na podsumowanie. A oto co zebraliśmy: 126 kg odzieży, 16 kg zabawek, 2 kg książek, 6 kg środków higieny osobistej, 16 kg słodyczy oraz 20 kg żywności długoterminowej. Za okazane wsparcie i wielkie serca dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania dla Wiktorii Cimoszko z klasy IE. Do akcji w naszej szkole przyłączył się też Bazar Manhattan – bardzo dziękujemy! To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie praca wolontariuszy. Przyjmowanie darów, ważenie i pakowanie to była domena uczniów z klasy III e, natomiast uczennice ze SKW przygotowały kiermasz świąteczny. Za zebrane pieniądze kupiliśmy słodycze.

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram