previous arrow
next arrow
Slider

Jesteś tutaj:

Szkolny Klub Wolontariusza

Więcej o Wizyta w Fundacji Cztery Łapy

18 grudnia klasa 2e wybrała się do Fundacji Cztery Łapy w Żychlinie, aby przekazać dary (karma, koce, żwirek, posłania) zebrane podczas szkolnej zbiórki. Naszą akcję wsparł także plac handlowy Manhatan, który przekazał karmę dla czworonogów.

Mogliśmy się dziś osobiście przekonać jak wdzięczne i przyjazne potrafią być czworonogi… nawet te, których los nie oszczędzał. Bawiliśmy się ze szczeniakami, karmiliśmy je i spacerowaliśmy z dorosłymi psami. Nie do opisania są oczy tych zwierząt… w nich kryje się cała historia ich życia… zazwyczaj to historia pełna smutku, rozczarowania, samotności, bólu… Ale można też w nich dostrzec iskrę nadziei na zmianę… na inne życie… na ciepły dom… Te psy nadal wierzą, że ktoś może je pokochać, a wtedy i one będą kochać bezwarunkowo…

Pamiętajmy, że zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt… zwłaszcza tych bezdomnych i bezpańskich, które potrzebują naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni!!!

Więcej o 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza

Wolontariat jest doskonałą szkołą charakteru. Wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy, ale także tego kto udziela wsparcia. Uczy życia w zespole, wśród ludzi i dla ludzi. Drodzy Wolontariusze, życzymy, by nie zabrakło Wam wytrwałości, siły i wiary w to co robicie. Mamy nadzieję, że swoją postawą będziecie zarażać innych – rodzinę, przyjaciół, znajomych, a dzięki Wam i Waszej pracy, otaczający nas świat będzie stawał się lepszy.
Życzymy Wam jak najwięcej pozytywnej energii, którą przekazujecie innym oraz satysfakcji z pracy, a także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.
5 grudnia Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował kiermasz świąteczny.Za zebrane pieniądze zakupione zostały słodycze dla dzieci w ramach akcji POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.

Więcej o “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Akcja POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ zakończona. Czas na podsumowanie. A oto co zebraliśmy: 126 kg odzieży, 16 kg zabawek, 2 kg książek, 6 kg środków higieny osobistej, 16 kg słodyczy oraz 20 kg żywności długoterminowej. Za okazane wsparcie i wielkie serca dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania dla Wiktorii Cimoszko z klasy IE. Do akcji w naszej szkole przyłączył się też Bazar Manhattan – bardzo dziękujemy! To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie praca wolontariuszy. Przyjmowanie darów, ważenie i pakowanie to była domena uczniów z klasy III e, natomiast uczennice ze SKW przygotowały kiermasz świąteczny. Za zebrane pieniądze kupiliśmy słodycze.

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram