previous arrow
next arrow
Slider

Jesteś tutaj:

Miesiąc: Kwiecień 2019

Więcej o Bieg na dystansie 10 km RUN TORUŃ

W czasie kiedy większość z nas odpoczywa są wśród nas tacy, którzy odpoczywają w biegu. Składamy gratulacje Maksymilianowi Majdzie za zajęcie II miejsca w biegu na dystansie 10 km RUN TORUŃ – zwiedzaj ze zdrowiem! w kategorii 16-19 lat!

Więcej o TARGI EDUKACYJNE

Targi Edukacyjne

04.04.2019r. nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w 16 edycji Targów Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Spotkanie odbyło się w Kutnowskim Domu Kultury. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Bardzo chętnie rozmawiali również z uczniami i nauczycielami Staszica. Wszystkim uczestnikom dziękujemy ze efektywną i efektowną pracę😘

Więcej o Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego.

Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego.

2 kwietnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się ostatni etap III Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego. Wzięło w nim udział pięcioro uczniów klasy IIIE: Anna Kieszkowska, Karolina Bednarek, Mateusz Cieplak, Mateusz Kacalak oraz Dawid Krakowiak. Wszyscy zdobyli tytuł finalisty konkursu. Korzystając z okazji, uczniowie odwiedzili również, znajdujący się na terenie kampusu UKSW, grób Stanisława Staszica – patrona naszej szkoły. Mieli także możliwość spotkać się z ubiegłoroczną absolwentką Staszica, a dzisiaj studentką UKSW Martyną Lewandowską, która opowiedziała tegorocznym maturzystom o studiach na uniwersytecie. Finalistom i opiekunowi gratulujemy sukcesu!!!

Facebook
Więcej o Wycieczka do Warszawy, czyli…coś dla ducha i ciała

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na 27 marca, uczniowie klas: II E, IIIE oraz IE ( 28 marca 2019r.) uczestniczyli w wycieczce poświęconej rozwijaniu zainteresowań teatralnych. Zanim jednak dostaliśmy się w objęcia Melpomeny, odwiedziliśmy Łazienki Królewskie. Przy pięknej, słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać okazałe wnętrza klasycystycznego pałacu oraz budzącą się do życia przyrodę.

Kolejnym punktem programu było Muzeum PRL. Udaliśmy się w sentymentalną podróż do przeszłości, której znakami rozpoznawczymi były: kartki na artykuły spożywcze, maluch, zimowe buty Relaxy czy woda z saturatora😉

A wieczorem obejrzeliśmy autotematyczny spektakl pt. Trema. Na deskach Teatru Komedia mogliśmy podziwiać: Katarzynę Kwiatkowską, Katarzynę Ankudowicz, Artura Chamskiego, Przemysława Sadowskiego czy Roberta Rozmusa.

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram