Indywidualne Biegi Przełajowe – „Licealiada” 2016

We wtorek, 20 września na obiektach Małej Ligi Baseballa odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Były to jednocześnie eliminacje do Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych organizowanych przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy oraz sportowa inauguracja roku szkolnego 2016/2017.
W zawodach wzięło udział 118 zawodników i zawodniczek (36 dziewcząt i 82 chłopców) z dziesięciu szkół powiatu kutnowskiego: I LO im. gen. J.H. D.abrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS Nr 1 im. St. Staszica, ZS w Żychlinie, LO w Żychlinie, ZSZ Nr 2 im. A. Troczewskiego, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego, I LO PUL w Kutnie, ZSCKR w Mieczysławowie, ZS Nr 3 im Wł. Grabskiego . Pierwsze trofea trafiły w ręce uczniów „Staszica” Izabeli Drabik oraz Błażeja Wilanowskiego.

Najlepsza piątka w kategorii dziewcząt:
1. Drabik Izabela – ZS Nr 1 w Kutnie
2. Matusiak Justyna – ZSZ Nr 2 w Kutnie
3. Kowalska Aleksandra – ZS w Żychlinie
4. Kołodziejska Magdalena – ZS Nr 3 w Kutnie
5. Jankowska Karolina – I LO w Kutnie

Najlepsza piątka w kategorii chłopców:
1. Wilanowski Błażej – ZS Nr1 w Kutnie
2. Lasecki Damian – ZS Nr1 w Kutnie
3. Kuś Jakub – ZS Nr1 w Kutnie
4. Jóźwiak Damian – ZS Nr 4 w Kutnie
5. Wiśniewski Daniel – ZS Nr 1 w Kutnie.

Najlepsza piątka zawodniczek oraz zawodników uzyskała prawo reprezentowania powiatu kutnowskiego w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 28 września w Uniejowie.