Wyniki lekkoatletów „Staszica” w Lidze LA 2016

Reprezentacje dziewcząt oraz chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie zwyciężyły w mistrzostwach powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej w ramach „Licealiady”. Oprócz „Staszica” w zawodach wzięły udział następujące szkoły: Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ nr 2 im A. Troczewskiego, I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, I LO PUL w Kutnie oraz ZS nr 4 im. Z. Balickiego. Zawody odbyły się 30 września na stadionie miejskim a organizatorem był kutnowski MOSiR. Najlepsze trzy szkoły w rywalizacji dziewcząt oraz chłopców otrzymały puchary i dyplomy.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

100m – DZIEWCZĘTA
1. Szczepańska Kinga 14.12 sek ZS nr 1 w Kutnie
2. Kajak Aleksandra 14.62 sek I LO w Kutnie
3. Szymaniak Julia 14.85 sek ZS nr 1 w Kutnie
6. Mieszkowska Julia 14.99 sek ZS nr 1 w Kutnie

400m – DZIEWCZĘTA
1. Michalak Marta 73.53 sek I LO PUL w Kutnie
2. Zawierucha Blanka 75.05sek I LO w Kutnie
3. Wodnicka Agata 75.69 I LO PUL w Kutnie
4. Bartosiak Daria 77.73 sek ZS nr 1 w Kutnie
8. van Assendelft van Wijk Caroline 78,15 ZS nr 1 w Kutnie
10. Wasielewska Magda 83.08 sek ZS nr 1 w Kutnie
Kieszkowska Anna 91.24 sek PK ZS nr 1 w Kutnie

800m DZIEWCZĘTA
1. Drabik Izabela 2,32”91 ZS nr 1 w Kutnie
2. Matusiak Justyna 2,42”29 ZSZ nr 2 w Kutnie
3. Szabłowska Katarzyna 2,45”61 I LO PUL w Kutnie
6. Flisiak Sandra 2,55”29 ZS nr 1 w Kutnie
Robaszewska klaudia DNS ZS nr 1 w Kutnie

SKOK W DAL – DZIEWCZĘTA.
1. Kużmin Emilia 4,73 m ZS nr 3 w Kutnie
2. Goniarska Martyna 4,48m ZS nr 1 w Kutnie
3. Lesicka Małgorzata 4,32 m ZS nr 3 w Kutnie
4. Bogdańska Weronika 4.29 m ZS nr 1 w Kutnie
5. Sarniak Klaudia 4,14 m ZS nr 1 w Kutnie
Magnuska Lidia 3,71 m PK ZS nr 1 w Kutnie
Rutkowska Julita 3,73 m PK ZS nr 1 w Kutnie

PCHNIĘCIE KULĄ – DZIEWCZĘTA
1. Walicka Anna 8,72 m I LO w Kutnie
2. Chodorowska Iga 7,97 m I LO w Kutnie
3. Serek Justyna 7,95 m ZS nr 1 w Kutnie
6. Kardynalska Angelika 7,47 m ZS nr 1 w Kutnie
8. Adamiak Milena 6.97 m ZS nr 1 w Kutnie
Woźniak Wiktoria 6,99 m PK ZS nr 1 w Kutnie
Kruszyna Weronika 6,65 m PK ZS nr 1 w Kutnie

SZTAFETA 4×100 – DZIEWCZĘTA
1. ZS nr 1 w Kutnie 54,58 sek (Szczepańska K., Mieszkowska J., Bogdańska W., Goniarska M.) 2. I LO w Kutnie 58,34
3. ZS nr 3 w Kutnie 59,13 sek

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
1. Zespół Szkół nr 1 w Kutnie – 1082 pkt.
2. I LO w Kutnie – 922 pkt
3. I LO PUL Kutno – 876 pkt
4. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie – 858 pkt
5. Zespół Szkół nr 3 w Kutnie – 702 pkt brak udziału w biegach na 400 i 800m
6. II LO w Kutnie –525 pkt. brak udziału w sztafecie 4×100 i 800m

100m – CHŁOPCY
1. Andrysiak Marek 11,80 sek ZS nr 1 w Kutnie
2. Pokorski Adam 12.17sek ZS nr 3 w Kutnie
3. Iwiński Rafał 12.13sek ZS nr 1 w Kutnie
10. Kacprowicz Jakub 12.62 sek. ZS nr 1 w Kutnie

400m – CHŁOPCY
1. Lasecki Damian 55.75 sek ZS nr 1 w Kutnie
2. Maryniak Mateusz 57.09 sek ZS nr 1 w Kutnie
3. Osowski Bogumił 57.36 sek I LO PUL w Kutnie
8. Lewandowski Damian 60.01 sek ZS nr 1 w Kutnie

1500m – CHŁOPCY
1.Wilanowski Błażej 4,43”73 ZS nr 1 w Kutnie
2. Kuś Jakub 4,45”74 ZS nr 1 w Kutnie
3.Wiśniewski Daniel 4,49”74 ZS nr 1 w Kutnie

SKOK W DAL – CHŁOPCY
1. Gajda Radosław 6,16 m ZS nr 1 w Kutnie
2. Kuźmin Mateusz 5,87 m ZS nr 1 w Kutnie
3. Gawrysiak Mateusz 5,83 m ZS nr 3 w Kutnie
4. Sobczyk Mateusz 5,67 m ZS nr 1 w Kutnie

PCHNIĘCIE KULĄ – CHŁOPCY
1. Gajewicz Kacper 12,09 m kula 5 kg ZS nr 3 w Kutnie
2. Krzesicki Marcel 11,38 m kula 5 kg ZS nr 1 w Kutnie
3. Wronkowski Damian 10,51 m kula 6 kg ZS nr 3 w Kutnie
6. Gralak Łukasz 10,40 m kula 5 kg ZS nr 1 w Kutnie
9. Wróbel Patryk 9,46 m kula 6 kg ZS nr 3 w Kutnie

SZTAFETA 4×100 -CHŁOPCY
1. ZS nr 1 w Kutnie 46,47 sek ( Kacprowicz J., Lasecki D., Iwiński R., Andrysiak M)
2. ZS nr 3 w Kutnie 47,83 sek
3. II LO w Kutnie 51,45 sek

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. Zespół Szkół nr 1 w Kutnie – 1180 pkt.
2. Zespół Szkół nr 3 w Kutnie – 1031 pkt.
3. I LO PUL Kutno – 879pkt.
4. ZSZ nr 2 w Kutnie -714 pkt.
5. I LO w Kutnie – 606 pkt.
6. LO w Żychlinie – 438 pkt
7. II LO w Kutnie – 535 pkt. brak udziału w biegu na 400m

Opiekunami reprezentacji byli M. Łubiński oraz S. Podemski

Najlepsze dwie reprezentacje w kategorii dziewcząt oraz chłopców uzyskały prawo startu w zawodach rejonowych, które odbędą się 06 października 2016 r. w Kutnie.