XXV Święto Szkoły

swieto106425 kwietnia 2014 r. obchodziliśmy XXV Święto Szkoły. Uroczystego otwarcia Święta i powitania gości dokonał dyrektor szkoły p. Janusz Pawlak.  Swoją obecności podczas święta szkoły zaszczycili nas: poseł na Sejm RP – p. Artur Dunin, prezydent Miasta Kutno p. Zbigniew Burzyński, członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Kutnie p. M. Ruciński,  radny sejmiku wojewódzkiego – p. Wiesław Garstka, przewodniczący Rady Miasta Kutno –p. Grzegorz Chojnacki, p. Jacek Sikora– Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie,  p. Jacek Urbaniak – Prezesa Zarządu TBS w Kutnie,  p. Grzegorz Koszada – z-ca dyrektora Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, p. Radosław Pawlak – Dyrektor Domu Opieki Społecznej w Kutnie, p. Mariusz Kozarski – Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Kutnie, p. Piotr Fałowski – Przew.  RR przy ZS Nr 1 w Kutnie, p. Aneta Janiszewska – Wiceprzew. RR przy ZS Nr 1 w Kutnie, rodzice i przyjaciele szkoły.

 W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły p. J. Pawlak z dumą podkreślał, iż jesteśmy szkołą wyróżniającą się w Kutnie i w powiecie. Nasi uczniowie nie tylko bardzo dobrze się uczą, ale także uzyskują wysokie noty w wielu dziedzinach sportowych. Podkreślił również, że dzięki zaangażowaniu i pasji nauczycieli jak i uczniów naszej szkoły, stworzyliśmy szkołę nowoczesną, przyjazną i wciąż otwartą na nowe.
Spośród przybyłych na uroczystość gości, głos zabrali: poseł na sejm RP – p. Artur Dunin, prezydent Miasta Kutno – p. Zbigniew Burzyński, członek Zarządu Rady Powiatu – p. Mirosław Ruciński, prezes MZK – p. Jacek Sikora, przewodniczący Rady Miasta – p. Grzegorz Chojnacki,  którzy w swoich wystąpieniach nie szczędzili  ciepłych i pełnych uznania słów pod adresem naszej szkoły.
 Montaż poetycko-muzyczny “Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…” połączony z tańcem zaprezentowali uczniowie kl. IA, IIE, IID, IIA oraz uczniowie klas Technikum IIe i IIIe  pod kierunkiem p. Katarzyny Śnieg. 
Szczególnie widowiskowy był polonez i walc w wykonaniu uczniów klas maturalnych.
 
Następnie wręczono BRĄZOWY MEDAL Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, świadectwa z wyróżnieniem i listy gratulacyjne uczniom: 
Rejs Karina  III E
Przepiórkowski Marcin  IV e
Kasztelan Łukasz  IV e
Kusiak Konrad III D
Kruszewski Jakub III E
Majda Natalia III B
Rosiak Szymon III A
Stanik Olga III E
Kalisiak Hubert III A
Kacprowicz Przemysław III A
Komar Damian III A
Kowalewska  Paulina III D
Kulesza Marcel III E
Sowińska Natalia III E
Stępka Marcin III A
Czaja Aleksandra III D
Kowalska Marika III D
Tomaszewski Oskar III E
Nykiel Bartłomiej III A
Paciorkowska Beata III LPi
Paciorkowska Karolina III LPi
Kacprzak Marcin III B
Za szczególne zasługi dla szkoły dyrektor szkoły wyróżnił  Medalem  Srebrnym  Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie :
1.p. Zbigniewa Burzyńskiego – Prezydenta Miasta Kutno
2.p . Radosława Pawlaka – Dyrektora Domu Opieki Społecznej
3.p. Macieja Krauze – nauczyciela Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
4. p. Krzysztofa Krupińskiego – nauczyciela Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
5. p. Krzysztofa Jóźwiaka – przedstawiciela Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
 
Wręczono także stypendia ze Stowarzyszenia Edukacyjno -Sportowego „STASZIC-KUTNO”.
Otrzymali je uczniowie:
Marta Domańska klasa IID
Klaudia Matczak klasa IID
Andżelina  Przytulska klasa IIA
Gracjan Zieliński klasa IIIe
Po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę, czyli: 
“STAŚKI i STASIEŃKI 2014” – program przygotowany przez Samorząd Uczniowski
pod kierunkiem p. Ewy Pawłowskiej. Statuetki podczas gali  Top Trendy Festiwal” czyli Staśki i Stasieńki 2014  odebrali nauczyciele: 
• Najlepsza Wokalistka XXV -lecia – p. Agnieszka Sztarbała
• Najlepszy Wokalista XXV -lecia – p. Sławomir Podemski
• Najlepszy Wizerunek Sceniczny – p. Anna Kozień
• Autor Tekstów – p. Małgorzata Rojewska
• Najlepszy układ choreograficzny prezentowany na deskach naszej szkoły – p. Elżbieta Wietrzyk
• Najlepszy Dyrektor Muzyczny – p. Janusz Pawlak, p. Małgorzata Żurada, p. Andrzej Pudłowski
Oraz uczniowie:
• Najlepsza Wokalistka Szkoły – Żaneta Kaźmierczak
• Najlepszy Wokalista Szkoły – Marcin Gątarek
• Tekściarz roku czyli freestajlowiec z prawdziwego zdarzenia – Łukasz Kasztelan  
• Wizerunek sceniczny – Robert Kaniewski
• Król Parkietu – Antoni Łykowski
• Najlepszy zespół szkoły – Ie
Wystąpił także szkolny zespół muzyczno-wokalny.
 
Zapraszamy do obejrzenia pełnej GALERII ZDJĘĆ z przebiegu XXV-go Święta Szkoły.