Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej

                                                                                                                                                 „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…

                                                                                          Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli”

                                                                                                                                                                                                                                 Jan Zamojski

 

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem społeczności szkolnej, okazją do wyrażania wdzięczności za trud włożony w  edukację uczniów. Dla nas była to sposobność  do porozmyślania  o etosie nauczyciela. Jest to tym istotniejsze, że żyjemy w  dobie, w której podstawowa instytucja wychowawcza, jaką jest rodzina, częstokroć nie radzi sobie z tym trudnym zadaniem, cedując je na inne instytucje – w tym, w dużej mierze na szkołę zaś znaczna część młodzieży bezkrytycznie neguje lub odrzuca autorytet człowieka dorosłego a idea liberalnego i bezstresowego modelu wychowania robi furorę.


Ale może te powyższe okoliczności powodują, że to właśnie  dogodny czas, miejsce i pora, by rozmawiać o etosie  nauczyciela. W świecie zacierania wyraźnych różnic i granic, praw i obowiązków bardziej  potrzeba wyrazistych ideałów i postaw. Potrzeba czytelnych przykładów, gdyż prawdziwe autorytety nigdy nie ulegają dezaktualizacji.

Taka  intencja  przyświecała nam podczas występu z okazji Święta Edukacji Narodowej, który odbył się w murach naszej szkoły  13 października 2021 roku i uświetnił uroczystość wręczenia Nagród Starosty Kutnowskiego wyróżnionym nauczycielom ze szkół powiatu kutnowskiego.

W montażu słowno-muzycznym udział wzięli: Szymon Dałek kl.IIIEp, Kacper Konopiński kl. IIIEp, Aleksandra Banasiak  kl.IIIEg, Klaudia Ciszewska kl. IIIAg, Julia Galanciak kl.IIIAg, Bartosz Redlicki

  1. IIIAg, Grzegorz Ćwikliński kl.IIIAg,  Monika Błaszczyk kl. IVi/2,  Natalia Andrysiewicz kl.IIE, Maja Syska kl.IIE, Gabriela Witkowska kl.IIE, Bartosz Pietrzak kl. IVi/i,  Mikołaj Tetkowski kl. IVi/1.