previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

W dniu 09.04.21r. odbył się międzyszkolny „VIII Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy”. W konkursie uczestniczyli uczniowie Techników, z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica i Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego. Zadaniem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy, zagrożeń w środowisku pracy, ochrony ppoż. i ergonomii. Nagrody za zajęcie pierwszych trzech miejsc w konkursie ufundował Okręgowy Inspektorat Pracy z Łodzi. Laureaci konkursu: I miejsce – Wiktoria Górkiewicz z kl. II TEg (ZS nr 3), II miejsce – Patryk Świątczak z kl. I Te/i (ZS nr 1), III miejsce – Paulina Kuźnicka z kl. II TEp (ZS nr 3).
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy wiedzy!

Przypominamy, że w dniu 31 marca br. zostaną ogłoszone wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń – luty 2021. Uczniowie klas IV e, IV i/1, IV i/2, IV s otrzymali na szkolne konta mailowe dane dostępu do portalu zadających (login, hasło, kod aktywacyjny) w celu sprawdzenia wyników egzaminów.

Świadectwa i dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe dla uczniów, którzy zdali egzamin będą przekazane do szkoły w dniu 8 kwietnia br. Szczegółowy harmonogram odbioru świadectw i dyplomów przez uczniów zostanie podany do wiadomości
w późniejszym terminie na stronie internetowej szkoły.

UWAGA ! Uczniowie, którzy nie zdadzą egzaminu, będą mieli możliwość poprawienia egzaminu w sesji letniej 2021. W tym celu pobierają deklarację przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (link poniżej), wypełniają i dostarczają deklarację do szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia br. w godzinach 8.00 – 14.00.

Link do pobrania deklaracji: DEKLARACJA

 

                                                                                                                                               Agnieszka Wajgner-Matusiak

                                                                                                                        dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie

            Trudny czas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 spowodował, że wszystkie plany z zapraszaniem różnych gości,  podróżników do szkoły musiały ulec zawieszeniu. Wiemy jednak w jaki sposób bezpiecznie i w komfortowych warunkach osłodzić sobie ten czas, jak podróżować bez wychodzenia z domu.
            Dnia  23 marca online w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem panem Przemysławem  Supernakiem pod tytułem „Różnorodność świata”. Młodzież miała okazję na chwilę przenieść się m.in. do Indii, Chin, poznać interesujące miejsca, niezwykłe krajobrazy, piękną  przyrodę, ciekawych ludzi – ich codzienne życie i obyczaje. Spotkanie okazało się doskonałą lekcją szacunku i tolerancji dla odmiennych krajów, innych ludzi. Wiele ciekawostek dotyczących poznanych przez naszego gościa miejsc oraz piękne fotografie złożyły się na niezwykłą lekcję geografii i zapewne w niejednym uczniu rozbudziły chęć poznawania świata oraz egzotycznych podróży.

ZWOLNIENI Z TEORII- OLIMPIADA

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy II Eg- Aleksandra Małachowska przeszła do kolejnego etapu Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii”. Ola zaangażowała się w działalność charytatywną polegającą na wspieraniu Hospicjum Kutnowskiego. W I etapie akcji ,,My dla hospicjum” udało się pozyskać 4 000 zł. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród lokalnej społeczności Kutna. Świąteczne, bożonarodzeniowe stroiki chętnie kupowali mieszkańcy naszego miasta. Obecnie w sprzedaży są własnoręcznie wykonane ozdoby, które mogą przystroić wielkanocny stół i również przyczynić się do wsparcia hospicjum. Dzięki akcji  zwiększa się świadomość dotycząca funkcjonowania hospicjum. Projekt jest wspierany przez lokalne władze: Starostę Kutnowskiego i Prezydenta Miasta. Portal eKutno objął akcję patronatem medialnym. Zakończenie projektu zaplanowane jest na koniec maja 2021 roku. Gratulujemy i życzymy Oli dalszych sukcesów:)

 

 

1 2 3 61

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram