Jesteś tutaj:

Miesiąc: październik 2022

DANE DOTYCZĄCE ABSOLWENTÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W KUTNIE
Rok szkolny 2021/2022

liceum ogólnokształcące  technikum szkoła branżowa I stopnia
liczba absolwentów 73 89 53
zgromadzone inf. o liczbie uczniów 44 63 36
studia wyższe podjęło 38 25
naukę w szkołach policealnych podjęło 2 2 3
ogółem dalszą naukę podjęło 40 27 6
pracę lub staż podjęło 12 42 30
wyjechało za granicę 1 1 1

Więcej „Absolwenci 2021/2022”

     W dniu 27 października uczniowie klasy I D, pod opieką p. Moniki Borkowskiej, uczestniczyli w spektaklu wystawionym przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Spektakl „Gdyby można było…” wystawiany w Kutnowskim Domu Kultury, ukazał mroczne czasy wojny i zagłady widziany oczami młodej, pragnącej żyć dziewczyny. Akcja rozgrywa się na terenach dobrze nam znanych: Żychlin, Gąbin, Kutno, Płock, Strzegowo.
       Było w tym przedstawieniu sporo prawdy o tamtych czasach, czasem dalekiej od tej, do której przywykliśmy – są tam np. dobrzy Niemcy i źli Żydzi. Jest też dużo witalności i życiowa siła bohaterki Helenki, która widzi dramat i okrucieństwo wojny, zagładę swojego narodu, ale jednocześnie jak każda młoda osoba chce żyć, kochać, cieszyć się z najdrobniejszych spraw.
        Leitmotivem muzycznym spektaklu była piosenka „Tak jak malował pan Chagall” Wojciecha Młynarskiego.

Nakrętki zbieramy na leczenie i rehabilitację Michała Janakowskiego (25 lat), który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu na autostradzie A1 – Michał jest mieszkańcem Kutna, studentem ASP w Łodzi, harcerzem, zdolnym artystą.

 

Metalowe serce do zbiórki nakrętek ufundowała i dostarczyła nam firma RENEX z Włocławka.

Poniżej materiał prasowy na ten temat pomocy, jakąś niesie firma:
„Grupa RENEX nakręca na pomaganie w całej Polsce”
Grupa RENEX włączyła się w akcję przekazując metalowe pojemniki w kształcie serca wybranym szkołom w Polsce.
W Polsce plastikowe zakrętki od lat są zbierane i wymieniane w punktach recyklingu na konkretne fundusze wspierające różne organizacje charytatywne.
Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku była pierwszą placówką, przy której pojawiło się Metalowe Serce RENEX.
 Jedną z placówek biorących udział w akcji jest Szkoła Podstawowa numer 2 we Włocławku. „Mamy nadzieję, że oprócz tego, że zaangażujemy w to przedsięwzięcie całą naszą społeczność szkolną, również przyłączą się tutaj wszyscy nasi mieszkańcy Włocławka do tej wspaniałej akcji (…)”. Komentowała Dyrektor Szkoły – Pani Magdalena Lewandowska.
 
 
„Zachęcamy wszystkich do włączenia się w pomoc najmłodszym. Tym bardziej że ten szczytny cel można teraz realizować poprzez proste wrzucanie nakrętek do specjalnych pojemników. Dla nas, jako Grupy RENEX, działania w tej sferze mają kluczowy charakter” – przekazują Pani Marzena Szczotkowska-Topić i Pan Predrag Topić – Właściciele Grupy RENEX.
Dotychczas metalowe serca ufundowane przez grupę RENEX pojawiły się przy:
  • Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
  • Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim
  • Zgierskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II
  • Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu
  • Technikum nr 18 w Zespole Szkół Poligraficzno – Mechanicznych w Katowicach
  • Szkole Podstawowej nr 65 w Katowicach
  • Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kłóbce
  • Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
  • Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie
  • Szkole Podstawowej Nr 12 we Włocławku
  • Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie
 
Dzięki grupie RENEX młodzież z wielu szkół ma możliwość pomocy innym | Na zdjęciu uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
 
Idea pomocy połączona z ekologią
Dzięki przekazanym przez grupę RENEX pojemnikom szkoły mogą wspierać wybrane przez siebie organizacje, poprzez oddanie nakrętek do punktów skupu. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek trafiają do różnych organizacji zajmujących się pomocą, bądź konkretnych osób, dla których jest to szansa na dofinansowanie kosztownej rehabilitacji czy zakupu specjalistycznego sprzętu. Dla mieszkańców jest to także łatwy i ekologiczny sposób, by aktywnie włączyć się w pomoc.
Metalowe serca ufundowane przez firmę RENEX stanowią namacalną pomoc potrzebującym.
 
PomagaMY nie od dziś
To nie pierwsza akcja, w którą włącza się Grupa RENEX. Firma aktywnie współpracuje ze szkołami prowadząc warsztaty i udzielając wsparcia merytorycznego. Firma wspiera także różnego rodzaju inicjatywy. Jedną z nich jest akcja „WŁOwimy Talenty” organizowana w celu wyłonienia najbardziej uzdolnionych mieszkańców Włocławka.
 
O Grupie RENEX
Grupa RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie dla branży elektronicznej i innych branż specjalistycznych.
Pod swoją marką REEXO Grupa RENEX, opracowuje, produkuje i dostarcza na rynek polski i zagraniczne cztery grupy produktów: meble przemysłowe, roboty produkcyjne, specjalistyczną odzież i urządzenia.
W skład Grupy wchodzi obecnie szereg podmiotów i marek realizujących działalność produkcyjną, doradczą, handlową i szkoleniową. Grupa działa również jako dystrybutor na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią światowych marek dostarczając szerokie spektrum urządzeń – od stosunkowo drobnych takich jak stacje lutownicze po kompletne linie produkcyjne.
Grupa RENEX kładzie szczególny nacisk na szeroką działalność doradczą i badawczo-rozwojową. W tym celu stworzyła CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie opracowane są najnowocześniejsze rozwiązania i technologie z zakresu elektroniki i robotyki. Centrum stanowi również wyspecjalizowany podmiot doradczo-szkoleniowy oferujący, realizację prototypów i partii próbnych urządzeń elektronicznych, kursy z zakresu standardów stosowanych w branży elektronicznej, ochrony antystatycznej oraz indywidualnie dobrane szkolenia z zakresu realizacji produkcji SMT oraz robotyki i automatyki.

Grupa ma swoje oddziały w Serbii, Niemczech, Rumunii i Chorwacji.

Grupa RENEX – kompleksowe wsparcie

Z ogromną przyjemnością informuję, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″, którego zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo-kulturalnych, współpraca z innymi bibliotekami. Realizacja Programu rozpoczęła się od listy życzeń czytelniczych, czyli książek proponowanych przez uczniów i nauczycieli. Następnie zasięgnięto opinię Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Na tej podstawie dokonuję zakupu książek do biblioteki szkolnej.

(więcej…)

       18 i 19 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prelekcjach Prawna odpowiedzialność nieletnich, cyberprzemoc. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z podstawowymi aktami prawnymi stosowanymi w procedurach dotyczących postępowania wobec nieletnich oraz zjawiska cyberprzemocy i konsekwencji wynikających z jej stosowania.
Prelekcję poprowadziła funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Kutnie p. Daria Olczyk.

      Jak co roku, 14 października, społeczność Staszica celebrowała Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież pod kierunkiem p. Beaty Frątczak przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. ,,Wędrówka w czasie i przestrzeni po edukacji”. Pani dyrektor Agnieszka Wajgner-Matusiak wręczyła nauczycielom nagrody. Pan Mariusz Jagielski, wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, w imieniu p. dyrektor Iwony Kacy, złożył życzenia uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Równie ciepłe słowa podziękowania pod adresem nauczycieli skierowała przewodnicząca SU – Maria Kozłowska. Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody dla zwycięzców ,,Debiutów 2022”. Tegoroczne debiuty przygotowane przez Samorząd Uczniowski miały formę podchodów. Uczniowie klas pierwszych pod opieką starszych kolegów wykonywali zadania z różnych dziedzin nauki. Mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz popisać się kreatywnością. Gra polegała przede wszystkim na zabawie, dlatego na naszych „pierwszaków” czekały zadania takie jak: stworzenie memów, napisanie wierszyków, rozwikłanie zaszyfrowanych haseł czy też ułożenie puzzli. Na wygraną klasę czekała nagroda – voucher na wyjście do kręgielni. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom – uczniom klasy 1D.

     5 października  w  CTMiT  w  Kutnie  odbyły  się  wyjątkowe  warsztaty  profilaktyczno–muzyczne z Arkadiuszem  Arkadio  Zbozieniem,  zorganizowane w ramach projektu: „Czy to co robisz, ma sens?”. Celem projektu jest przeciwdziałanie przestępczości wśród młodzieży. Wydarzenie, w którym uczestniczyli uczniowie pięciu klas naszej szkoły, to spotkanie i rozmowa na temat życia bez nałogów i używek. Ważnym czynnikiem w poszukiwaniu sensu życia jest muzyka, która stwarza możliwość realizacji marzeń. Jest to autorski projekt. Poza tym Arkadio przedstawił swoją historię, która pokazuje, że można zmienić swoje życie i odnaleźć jego sens. Niewątpliwe istotą egzystencji są pasje, talenty i nasze tzw. mocne strony.
Młodzież nie tylko dowiedziała się o zagrożeniach, ale również miała okazję usłyszeć odpowiedzi na pytania dotyczące sensu i celu codziennego życia. Poza tym prelegent stwierdził, iż dla młodego człowieka ważna jest rodzina oraz budowanie relacji z bliskimi, a także samorozwój i doskonalenie się. Było to wyjątkowe spotkanie, w czasie którego panowała niesamowita atmosfera.

Do góry

Facebook
YouTube
Instagram
Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie